Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbraně v Call of Duty 2

15.11.2006

 Německé zbraně:

Luger

Obrazek


Německá pistol, je to asi nejhorší zbraň ve hře je i nejhorší mezi pistolemi (Colt.45, Tokarev TT30, Colt Webley) účinnost mají asi tak stejnou, jenomže při střelbě se téhle parabele moc zvedá kohoutek s úderníkem, a tak v případě nouze se trefíte první ranou a zbytek střílíte někde nebes, teda pokud nechcete počkat než se zase Luger srovná, je to sice jen malá chvilička, ale v souboji muž s Lugerou vs. muž sThompsonem je to nesnesitelná doba.J V kampani ji často vytahují němci, když už je postřelíte, že nejsou schopni udržet samopal, tak pak tasí tuhle pistoli.

Kar98K

Obrazek


Tuhle pušku má vsinglu tak 50% všech nepřátel. Spolu se samopalem MP40 tvoří hlavní pěchotní zbraně nacistických vojáků. Při střelbě na dálku s mířením (třeba když je nepřítel schovaný v okně a čouhá mu jen kousek hlavy), musíte střílet až úplně konečkem mušky, jinak se netrefíte, na to si dávejte pozor! Účinnost je tak na rozhraní velkou a extrémní, ale s Mosinem nebo Springfieldkou se nedá rovnat, tak jsem ji dal jako vysokou. Po každém výstřelu musíte natáhnout. Pět nábojů vzásobníku, při nabíjení tam cpete všech pět nábojů pohromadě. (Je divné, když máte třeba ještě dva náboje a dáte přebít, tak tam nacpete dalších pět nábojů najednou, takže by jste měli jich tam mít teď sedm ale máte jen pět, takže kdoví kde se poděli ty dva původní? J)

Kar98K scoped

Obrazek


To samé jako původní Kar, ale má optiku. Vrcholek hrubé černé svislé čáry nasměrujete na nepřítele, prásk a oběť je kaputos. Sniperka je to dobrá a přesná, ale není až tak účinná jako americká Springfieldka. U odstřelovacího Karu se už ovšem hezky přebíjí po jedné nábojnici, už tam nenarvete všech pět kulek najednou jako u obyčejného Karu.

Gewehr43

Obrazek


Dá se sní zacházet celkem slušně a můžete sní dokonale potrápit nepřítele. Vždy tak nenápadně vykouknout z okna nebo z úkrytu a někoho prošpikovat. Rozhodně se sní ale nehrňte do skupinky protivníka. Někdy vám dá zabrat sní skosit na blízku jen jednoho nepřátelského samopalníka, natož kdyby byli tři. Musíte mu zasadit tak tři čtyři rány (a nebo headshot a je to vyřešené J), pokud je nepřítel zkušený s hbitýma rukama, tak to prostě nestihnete a k zemi srazí on vás. Jinak je určitě spolehlivější než Kar98K, přestože Karu dává přednost více lidí.

Gewehr43 scoped

Úplně stejná zbraň jakou jsem teď popisoval, akorát dostala puškohled z odstřelovacího Karu osmadevadesátky. Sice tato verze Gewehru není tak přesná jako Springfieldka, ale pořád přesnější než její původní sestřička. Její výhodou oproti ostatním odstřelovačkám je, že po každém výstřelu nemusíte ručně natahovat náboj do komory, ale prostě střílíte a střílíte. Další výhoda je, že má jednou tolik nábojů jako ostatní sniperky (kromě Enfieldu). Najdete ji nejprve hned někde z kraje ruské kampaně a pak až na konci zase americké kampaně, myslím, že někde v některé části mise Hill400. Špatná zpráva - v multiplayeru ji nenajdete.

MP40

Obrazek


Jak už jsem psal dříve, tuhle zbraň má strašná spousta němců, takže pokud si ji obstaráte o munici se pak už nemusíte bát. Přesnost nic moc, ale pokud s tímto v běhnete do místnosti užijete si celkem srandu, protože kulky zní doslova srší. Už nemám co k téhle zbraní dodat, snad jen, že je to zbraň, na který se můžete kdykoli spolehnout.

MP44

Obrazek
Úžasný samopal. Velký zásobník nabitý samými zatraceně silnými nábojnicemi, s velkou kadencí a na samopal s neuvěřitelnou přesností. Tenhle samopal si berte jak v singlplayeru tak i v multiplayeru, kde jeho kvality více využijete. V singlu má tuhle zbraň asi tak každý 15. voják, zatímco v multiplayeru ji najdete téměř všude, hraje s ní tak 90% hráčů za stranu nacistů. Na blízku z ní můžete kropit jako z MP40 a na dálku zase jako z Brenu - naprosto skvělá věcička. Jednoznačně je nejlepší a nejvšestrannější zbraň jak u němců tak i vcelé hře.